Целіакія та СOVID-19. Звернення до лікарів

Підписатися на розсилку новин СЦ

Міжнардний професійний проєкт “Целіакія та СOVID-19”

16-04-2020
Целіакія та СOVID-19. Звернення до лікарів

Шановні колеги!

Оскільки пандемія коронавірусу (COVID-19) швидко поширюється, виникають обгрунтовані питання про те, як COVID-19 буде протікати у пацієнтів з целіакією.

Теоретично, існують припущення, пов'язані з тим фактом, що у пацієнтів з целіакією ризик розвитку ускладнень з боку органів травного каналу, особливо кишковика - є значно вищим. Цей ризик зберігається навіть протягом тривалого часу після того, як пацієнтам була призначена безглютеновая дієта. Таким чином, вивчення впливу COVID-19 на пацієнтів з целіакію є виправданим. Наша ініціатива є підтримкою всесвітнього міжнарожного професійного проєкту "Целіакія та Covid-19", в рамках якого формується реєстр пацієнтів та особливостей перебігу в них ковідної хвороби.

Відповідно до міжнародного запиту ВГО «Українська спілка целіакії» створила локальний онлайн-реєстр звітності без ідентифікатора особистості (PHI=анонімно).

Ми закликаємо клініцистів з усієї Україні повідомляти про ВСІ випадки COVID-19 у своїх пацієнтів з целіакією, незалежно від ступеня важкості (включаючи пацієнтів з безсимптомним перебігом, виявлених в ході скринінгу). Реєстрація випадку в наведеній нижче формі забере у Вас лище 3-5 хв. Завдяки нашій з вами співпраці, ми швидко зможемо визначити вплив COVID-19 на пацієнтів з целіакією і те, як такі чинники, як вік, супутні захворювання, дієтичний комплайєнс під час епідемії й методи лікування впливають на наслідки перенесення захворювання спричиненого, COVID-19.

Ми сподіваємося, що ви зробите свій внесок в дану аналітичну систему.

Завдяки нашій співпраці, ми зможемо відповісти на ці дуже нагальні питання для наших пацієнтів з целіакією і фахівців, які працюють з цими пацієнтами.

Будь ласка, повідомляйте тільки про підтверджені та лабораторно веріфіковані випадки COVID-19 заповнивши цю анкету!

З повагою,

Наумова О.О. к. мед. н, президент ВГО «Українське спілка целіакії» Інститут отоларингології ім. проф.О.С. Коломийченка НАМН України

Губська Є.Ю., д. мед. н. віце-президент ВГО «Українське спілка целіакії» Національний медичний університет ім. О. О. Богомольця

Безглютенові суміші Ms.Tally