Логотип Спілки целіакії

Міжнародний день целіакії 2021

Підписатися на розсилку новин СЦ

Міжнародний день целіакії в Україні і світі

14-05-2021
Міжнародний день целіакії 2021

Протягом багатьох років члени Асоціації Європейських Спілок Целіакії (AOECS) відзначають 16 травня як Міжнародний День Целіакії.

В багатьох куточках світу, організації об'єднують свої сили, щоб саме в цей день поділитися власними історіями, діяльністю, способом життя, як це, насправді, жити з хворобою целіакія, а також, щоб привернути увагу і поінформувати якомога більше людей щодо стилю життя без глютену.

Цього року в Австралії, Канаді, Новій Зеландії та в США, багато спілок згуртувалися в кампанії #shineAlightOnCoeliac (Пролити світло на целіакію). Ви маєте змогу ознайомитися з науковими фактами та розповідями на цьому ресурсі: #shineAlightOnCeliac.

В Європі, Асоціація Європейських Спілок Целіакії виражає щиру подяку усім жінкам, які мають:

  • діагноз целіакія, який діагностується у дівчат та жінок різного віку у два рази частіше аніж у чоловіків;
  • родичів, дітей чи дорослих членів сім'ї з вищезгаданим діагнозом, оскільки саме на жінок лягає відповідальність турботи щодо родини, контроль по дотриманню суворої та пожиттєвої безглютенової дієти, забезпечення догляду та підтримка;
  • також, активним учасникам, волонтерам, групам підтримки та спілкам пацієнтів з целіакією місцевого, національного, глобального рівнів;
  • медичним професіоналам, які віддані своїй справі, дієтологам, які інформують, навчають, супроводжують пацієнтів від перших симптомів до визначення діагнозу, підтримують сім'ї в освоєнні та дотриманні повноцінного збалансованого харчування вдома.

AOECS просить використовувати хештег #womenandcoeliac та ділитися власним досвідом, підказками, розповідями і, навіть, щоденними викликами, з якими жінки стикаються. Також жінки можуть розповідати про симптоми целіакії у дівчат та жінок у соціальних мережах.

І насамкінець, але не менш важливо, АОЕCS запрошує кожного до відкритого семінару 19 травня, «Жінки та целіакія: справжня роль жінки».

Українська команда, ВГО "Українська Спілка Целіакії" та Кафедра терапії післядипломної освіти відзначають Міжнародний День целіакії 2021 наступними подіями:

  • 15 травня - зустріч з представниками спільноти та медичними фахівцями у вигляді зум-конференції: цікаві доповіді, майстер-класи;
  • 15-22 травня - онлайн ярмарок безглютенової продукції;
  • 18-19 травня - конференція "Інновації в педіатричній гастроентерології та нутриціології в практиці педіатра та сімейного лікаря", зустріч з експертами в питаннях глютензалежної патології.
  • 27 травня - для фахівців медичної галузі - зустріч в Клубі "Терапевтичні вечорниці" в форматі зум-конференції. Тема "Целіакія в останніх міжнародних рекомендаціях".
Безглютенові суміші Ms.Tally
Вибір б/г солодощів на свята